Kategorie
Zdrowie

Na stres i problemy zdrowotne tylko Masaż tajski

>>>

Tradycyjny masaż tajski to sztuka uzdrawiania inspirowana ajurwedą i tradycyjną medycyną chińską. Jest to rodzaj masażu tkanek głębokich, który wykorzystuje różne techniki, w tym głęboką kompresję mięśni, mobilizację stawów i akupresurę. Podczas sesji terapeuta używa rąk, kolan, nóg i stóp i angażuje całe ciało klienta. Masaż tajski pomaga rozładować napięcie oraz zwiększyć elastyczność i swobodę ruchów.

Tajski masaż – tysiąclecia tradycji

Masaż tajski to forma zabiegu wykorzystująca bodźce mechaniczne w postaci chwytów i manewrów terapeutycznych, które pozwalają organizmowi się zrelaksować. Jest to starożytna metoda lecznicza wywodząca się z Indii, której historia sięga około 7000 lat. Technika tego orientalnego masażu znacznie różni się od masażu klasycznego czy masażu Shiatsu. W przeciwieństwie do powyższego, w którym pacjent leży biernie na stole i jest wystawiony na terapeutyczne zabiegi, klient aktywnie uczestniczy w masażu tajskim.

Masaż tajski – jedna filozofia, różne rodzaje

Masaż tajski ma różne rodzaje. Do najpopularniejszych należą forma klasyczna (klasyczny masaż tajski), która polega na wykonaniu ucisków na całej powierzchni ciała. W tej najbardziej klasycznej formie, masażysta używa tylko własnego ciała – dłoni, przedramion, czasem stóp.

Innym rodzajem masażu tajskiego jest użycie instrumentów w postaci tzw. znaczków pocztowych. Są to specjalne bawełniane woreczki wypełnione mieszanką ziół, które są podgrzewane przed użyciem. W zależności od zastosowanych ziół lub ich mieszanek, należy spodziewać się różnego działania na organizm. Na przykład lawenda działa odprężająco i przeciwzapalnie, eukaliptus ma podobne właściwości, a kurkuma działa przeciwbakteryjnie i przeciwdepresyjnie.

Kolejnym, popularnym rodzajem masażu tajskiego jest połączenie masażu ajurwedyjskiego z uciskiem i równoczesną aplikacją olejków aromatycznych, które są wykorzystywane podczas zabiegu. Głównym celem tego zabiegu jest usunięcie wody, która nagromadziła się w organizmie oraz poprawa funkcjonowania mechanizmów odpornościowych.

Warto pamiętać, że niezależnie od rodzaju, tajski masaż dąży do przywrócenia w organizmie równowagi. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczny masaż tajski, czy np. olejkowy masaż tajski, już po pierwszej wizycie u masażysty zauważalna jest widoczna poprawa kondycji ciała oraz rozluźnienie, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które codziennie narażone są na stresy – np. ze względu na pracę, czy trudy życia prywatnego.

Masaż tajski stóp – rozluźniająca refleksologia

Szczególnym rodzajem masażu tajskiego jest refleksologia: tajski masaż stóp. Ten rodzaj zabiegu opiera się na punktach nacisku w stopie, które zgodnie z filozofią odpowiadają poszczególnym narządom wewnętrznym ludzkiego ciała. Jest to metoda diagnozowania i leczenia dysfunkcji poszczególnych narządów.

Jak wygląda tajski masaż?

Co to jest masaż tajski? Jego działanie oddziałuje zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Mówi się, że prawidłowo wykonany zabieg ten poprawia przepływ energii (cząsteczki powietrza zwane „lom”), co przekłada się na zwiększenie witalności po masażu. Eliminacja blokad energetycznych przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu pokarmowego, limfatycznego, hormonalnego i krwionośnego. Trwające procesy detoksykacji i usprawniony metabolizm poprawiają samopoczucie i kondycję układu mięśniowo-szkieletowego.

Metoda masażu tajskiego różni się nieco np. od masażu klasycznego. Najpierw osoba masowana jest umieszczana na specjalnym materacu. Co ważniejsze, nie jest konieczne pełne pokazywanie obszarów ciała, które będą wystawione na bieg. Pacjent jest następnie umieszczany w różnych pozycjach, które oparte są na konfiguracji tzw. pasywna joga. Należą do nich pozycje na brzuchu, na plecach, siedząc, na boku i na plecach.

Podczas tajskiego masażu, bardzo ważne jest doświadczenie masażysty. Współczesny masaż tajski bazuje na nauce sprzed setek, a nawet tysięcy lat, w związku z czym masażysta musi posiąść wiedzę, gromadzoną przez stulecia i w dodatku potrafić zastosować ją w praktyce. Dobry masażysta potrafi nie tylko wykonać masaż podstawowy, ale również dobrać intensywność masażu do potrzeb oraz do oczekiwań.

Gdzie znaleźć dobrego masażystę i jak sprawdzić poziom doświadczenia masażysty?

W rzeczywistości salonów masażu tajskiego może być wiele, jednak nieumiejętnie przeprowadzony tradycyjny masaż tajski może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego właśnie dobrze jest skorzystać z profesjonalnego salonu tajskiego masażu, który zatrudnia tylko i wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów. Jeżeli chodzi o masaż tajski w Warszawie i masaż tajski w Krakowie, można skorzystać z oferty jednego z wiodących salonów tajskiego masażu, który może się poszczycić setkami zadowolonych klientów, którzy obecnie nie wyobrażają już sobie życia bez tajskiego masażu.

Jak często decydować się na masaż tajski?

Nie ma wskazówek, jak często należy wykonywać zabieg masażu azjatyckiego. Codzienne stosowanie technik rozciągania i relaksacji wywodzących się z tej metody pomaga zachować elastyczność mięśni i stawów oraz przyczynia się do ich dobrego samopoczucia. Praca z masażystą pozwala na planowanie regularnych sesji i pozwala na wykorzystanie technik autoterapii w życiu codziennym. Zasadniczo opinia pacjenta i terapeuty jest czynnikiem decydującym o liczbie wykonanych interwencji, które są niezbędne do uzyskania optymalnego efektu. Osiągnięcie satysfakcjonujących wyników może być kluczowym czynnikiem w zmniejszeniu częstotliwości spotkań.

Masaż tajski – efekty

Klientów, którzy doceniają zalety tajskiego masażu jest coraz więcej. Jego efekty obejmują napływ witalności i energii życiowej czy łagodzenie różnych dolegliwości bólowych. Jednak utrzymanie harmonii sfery fizycznej i psychicznej wymaga stałej kontroli i unikania czynników negatywnie wpływających na zdrowie. Masaże tajskie są więc polecane, zarówno jeżeli chodzi o stan ciała, jak i o stan ducha.

Masaż tajski klasyczny pozwala na pozbycie się napięć w mięśniach i przywrócenie równowagi w organizmie. To połączenie akupresury z klasycznym masażem jest w stanie zdziałać cuda. Starożytny klasyczny masaż jest w stanie pozwolić nam uwolnić się od przykurczy mięśni, czy bólu stawów. Bardzo korzystnie wpływa również na przemianę materii i pozwala pozbyć się nadmiernego napięcia.

Dzięki masażom tajskim człowiek staje się bardziej energiczny, zdecydowanie rzadziej pojawiają się również wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe. Poprawia krążenie krwi i pozwala rozluźnić mięśnie. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z problemami związanymi ze stresem. Ze względu na fakt, że masaż tajski pobudza przemianę materii, jest również polecany osobom, które borykają się nadwagą lub są w trakcie kuracji odchudzającej.

Co ciekawe, masaż tajski jest również wskazany osobom cierpiącym na migrenę. Osoby, które regularnie korzystają z zabiegów często odczuwają zmniejszenie bólu migrenowego i znacznie rzadsze napady, możliwe jest również zupełne uwolnienie od tego typu problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *